Ko se temperature zaÄenjati spušÄati pod niÄlo, je seveda skrajni Äas, da pomislimo o varovanju vodne napeljave v avtodomu, pa naj smo avtodom parkirali Äez zimo, ÄakajoÄ na pomlad, ali pa gremo z njim na pot tudi v zimskih razmerah. Ko avtodom ni v uporabi, je seveda najboljša zašÄita pred zimo izpraznitev vodne napeljave. Iz deponije za Äisto vodo mora torej voda ven. Pri tem pa ne pozabiti na izpraznitev grelnika vode, v katerem je obiÄajno deset litrov vode, ki jo odtoÄimo tako, da pri grelniku odpremo posebno pipico za izpust vode.
Pri praznjenju napeljave je treba seveda odpreti vse pipe, da lahko voda izteÄe iz cevi, torej v kuhinji in kopalnici ter stranišÄu, pri Äemer ne pozabimo tudi na pipo pri prhi. Ko spušÄamo vodo, le-ta obiÄajno odteÄe tudi iz vodne Ärpalke, je pa vseeno dobro Ärpalko pognati za deset sekund potem, ko je že vsa voda odtekla. Tako iztisnemo še zadnje kapljice, ki bi zmrznjene lahko poškodovale membrano v Ärpalki. Kadar pa je avtodom v uporabi pri nizkih temperaturah, brez vode kajpak ne gre.
Ker je avtodom pozimi ogrevan, vodne cevi pa obiÄajno teÄejo ob ceveh, po katerih ventilator iz plinske peÄi piha topli zrak, nevarnosti za zmrzal ni. Problem je lahko t.i. siva voda v posebni deponiji. Nekatere deponije za sivo vodo so sicer ogrevane, mnoge pa ne. Zato si je paÄ potrebno pomagati s tekoÄino proti zmrzovanju, ki jo v kuhinji ali kopalnici vlijemo v deponijo. To je seveda dodatni strošek, ki pa se mu lahko izognemo tako, da pipo ali loputo za odtok sive vode pustimo enostavno odprto in podstavimo vedro, dobijo se pa tudi posebne plastiÄne posode, v katero lovimo odtok odpadne vode. Pipo ali loputo moramo seveda odpreti takoj, ko je deponija še suha, saj bosta sicer zamrznili in veselja bo konec.
Tudi wc kaseta lahko podleže zmrzali; zato ji kakšen dcl antifriza ne bo škodil.