Za polstenje v pralnem stroju je primerna samo Äista volna ali predivo, ki vsebuje vsaj 80 % volne in ima oznako na deklaraciji, da se pere roÄno pri 30 stopinjah Celzija. Iz volne spletemo ali skvaÄkamo poskusni vzorec, kar je nujno potrebno, da vidimo kolikšno bo krÄenje v pralnem stroju.
Pletemo ali kvaÄkamo rahleje kot obiÄajno, da se vlakna lažje polstijo. S križci na vzorcu oznaÄimo ustrezno velikost, npr. 10 x 10 cm.
S križci oznaÄimo doloÄeno velikost po kateri se bomo orientirali
Pralni stroj nastavimo na pranje pri60 stopinjah Celzija
in dodamo le pralni prašek, brez mehÄalca. V boben damo stare kavbojke, ki so dovolj trde, da bodo pospešile drgnjenje pletiva in s tem polstenje. Po krajšem Äasu polstenja, vodo izÄrpamo in preverimo ali je vzorec polsten, kar je takrat, ko se zanke pletenja ali kvaÄkanja ne prepoznajo veÄ. Äe so vidne, polstimo še naprej in si zapomnimo Äas polstenja. Na koncu predivo splahnemo, razprostremo in pripnemo z buckami na površino (npr. stiroporno plošÄo) in pustimo sušiti. Zanimivo pri polstenju je to, da vsako nadaljnje pranje polstenje samo še poveÄa.
Polstite lahko oblaÄila (vÄasih smo rekli, da smo pulover zaprali), torbice, etuije za telefon, okrasne rože, šale in marsikaj drugega. V kolikor imate v omari še zapran pulover, ga lahko razrežete in iz njega naredite torbico.