V zadnjih letih v tem času tudi v naših trgovinah ponujajo kakije. Pri nas rasejo na Primorskem, pa tudi v notranjosti se zna marsikdo pohvaliti z bero kakijev. Kakiji so med ljudmi zelo različno sprejeti. Kdor jih ima rad, potencira to v vzdih oboževanja tega sadeža. Kdor jih ne mara, trdi, da se mu sadež gnusi.
www.fruechteadam.de
V nadaljevanju je zapis za ljubitelje kakijev in tiste, ki bi radi poskusili kakšen nov okus. Kakiji izvirajo iz Japonske in zanje so hrana bogov. To velja le, če jemo popolnoma zrel plod. Nezreli trdi plodovi so neužitni, tudi takšni ne povsem zreli puščajo v ustih neprijeten okus in občutek, da žvečimo ostanke žagovine. Obstaja že sorta kakija, ki jo lahko jemo tudi takrat, ko je plod še trd.
Za poobedek po svečani večerji, je kaki prijetna sprememba. Živa oranžna barva je lep kontrast pogrinjku. Serviramo ga z žlico in jemo tako, da z žlico izluščimo mehko sredino. Za še imenitnejše kulinarično vzdušje ga lahko serviramo z vanilijevo kremo, sladoledom in smetano.
http://img.chefkoch.de
Kaki je možno tudi skuhati in ga ponudimo k mesu. Odličen je frape iz kakija ali kakijeva čežana. Je sadež, ki domiselnim ponuja veliko kulinaričnih kombinacij. Tistim, ki pazijo na kalorije pa se obeta le 78 kcal na 100 g sadeža ter vitamin A, kalij, kalcij in železo.