Soboto ali nedeljo, obsijano s soncem, lahko prijetno izkoristite za potep po delu Štajerske. S svojimi lepotami vabi Boč, s svojo zgodovinsko preteklostjo pa Žička kartuzija.
Pot vas naj popelje do Poljčan in v Zgornjih Poljčanah, pri znaku Boč,se je možno z jeklenim konjičkom pripeljati prav do vrha štajerskega Triglava. Lepši in koristnejši je pohod od vznožja ali nekoliko višje, kjer parkirate avto, do Doma na Boču. Višina Boča je 978 m.
Aprila in v začetku maja cveti na Boču zaščitena roža, poimenovana velikonočnica, ki jo lahko občudijemo na ograjenih površinah. Nežna roža z modro-vijoličnim cvetom je prava paša za številne fotografe, ki se smukajo okoli nje.
Izlet lahko nadaljujemo tudi do zdravilišča v Rogaški Slatini, ki je v bližini.
Nato pa nazaj proti Slovenskim Konjicam, kjer se "skriva" prelepa Žička kartuzija. Najprej se nam pogled ustavi na najstarejšem gostišču Gastuž na Slovenskem iz leta 1467. V gostišču še danes pripravljajo pojedine po srednjeveških receptih. Ogledovanje Žičke kartuzije je poučno s pomočjo audiovodiča, ki ga prejmete ob nakupu vstopnice.
Razvaline cerkve sv. Janeza Krstnika so iz 12. stoletja in so grajene v romanskem in gotskem slogu. Letos jo nameravajo pokriti, saj se v njej v poletnem času poročajo pari, kar jim bo omogočeno tudi v primeru dežja.
V kartuziji, ki jo je začel graditi Otokar III., so živeli menihi, ki so se za tovrstno življenje odločili samostojno. Prijeten glas iz audiovodiča nas vodi skozi stavbe takoimenovanega Zgornjega samostana in razkriva, da je pretežni del kartuzije še neraziskan. Spoznamo življenje in delo menihov in njihovo asketsko življenje v skladu s strogimi normami.
Znotraj kartuzije je tudi prodajalna zeliščnih pripravkov, vinska klet, muzej in še marsikaj, kar je vredno ogleda. V poletnem času se tukaj odvijajo koncerti. Kartuzijo pa letno obišče okoli 20 000 obiskovalcev in zanimanje zanjo se povečuje.
Verjemite, imeniten izlet, ki pusti prijetne spomine in prepričanje:"Slovenija je lepa". Srečno pot!