Afrika je že nekaj časa za ljubitelje potovanj prava poslastica. Večina se odloči za klasičen ogled afriških držav, ki jih množično ponujajo turistične agencije. Hurgada, Sharm el Sheikh in križarjenje po Nilu v Egiptu, safari v Tuniziji in na Džerbi, redkeje Maroko in "urbana" Kenija.
Tokratni popotniški zapis je drugačen. Svoje bogate vtise je strnila profesorica Bojana Pukl, ki je tokrat bogati zbirki svojih eksotičnih popotovanj dodala Kenijo. Avtentično Kenijo, ki jo je doživela v organizaciji svetovnega popotnika Zvoneta Šeruge.
Ob obisku Nizozemske si nikakor ne smemo privoščiti zaobiti majhno ljubko vasico ob reki Zaan, imenovano Zaanse Schans. Najti jo, če potujete v lastni režiji, ni prav preprosto, čeprav vas bodo prepričevali, da so smerokazi vidno postavljeni. Vasica je od Amsterdama oddaljena nekaj čez 20 km v smeri severozahoda.
Kakršenkoli obisk Egipta je zmeraj povezan s srečevanjem več kot 4000 let starih pomnikov bogate zgodovine egipčanskih kraljev - faraonov. Eno izmed takšnih ogleda vrednih mest je Luxor, kot mesto imenujejo danes. V starem Egiptu se je Luxor imenoval Tebe in je bilo glavno mesto novega kraljestva. Mesto je obsegalo Karnak in današnji Luxor. Vzhodni del mesta je bilo mesto živih, zahodni del pa nekropola preminulih vladarjev. Mesto se razteza ob Nilovi delti, ki zajema 7,5 % površine Egipta. Nil že od nekdaj predstavlja vir življenja, saj ob zelenem pasu, ki sega tudi do 60 km v notranjost, prebiva okoli 90 % Egipčanov. http://sl.wikipedia.org/wiki/Nil
Predvsem v avgustu, pa še tja do 28. septembra2008 je na ogledu na Dunaju enkratna razstava najmlajšega egipčanskega faraona Tutankamona. Zakaj je zapisano: predvsem v avgustu. Zato, ker ponujajo posebno akcijo znižanih vstopnic na polovico cene. v.
Ko tako poslušamo in prebiramo katere so najbolj opevane in zaželene pokrajine bližje ali malo manj bližje našim mejam, se na vrhu lestvice zagotovo znajdeta nam bližja Toskana v Italiji in bolj oddaljena francoska Provansa. Vse leto sta oblegani od trume turistov iz vsega sveta in večina med njimi poje obema hvalnice, pri čemer so turisti najboljši promotorji obeh pokrajin.
Slovenci radi potujemo, še posebej v zadnjih letih . Priljubljena popotniška država je tudi Egipt. V Egiptu sta najbolj trženi turistični mesti Sharm El Sheikh na Sinajskem polotoku in Hurgada ob vzhodnem delu Rdečega morja.
Iz Slovenije ste z letalom v 2839 km zračne črte oddaljeno Hurgadi v dobrih treh urah inpol, kolikor traja polet. Temperature se v tem času v Hurgadi gibljejo med 35 in45 stopinj Celzija. Zaradi nižje vlažnosti zraka kot v Sloveniji, je tako visoko temperaturo lažje prenašati.
Naslov navadnim Zemljanom ne obeta nič vabljivega. Costa Smeralda na Sardiniji predstavlja statusni simbol dopustovanja za svetovno mondeno elito. Le kje na zemeljski obli si na relativno majhnem prostoru lahko zamišljate imena kot so Tom Cruise, Mick Jagger, Bill Gates, Putin, Berlusconi, Blair, Tina Turner ... Vendar je tudi ostalim Sardinija cenovno dostopna, še posebej, če se odločite dopust preživeti v kampih.
V zadnjih letih postaja Korzika pravi turistični hit, še posebej za tiste, ki se na ta francoski otok odpravijo v lastni režiji z avtom ali avtodomom. O tem pričajo prenapolnjeni trajekti, ki vas iz italijanskega pristanišča Livorno odpeljejo v Bastio na Korziki. Pred rezervacijo trajektnih kart (kar preko spleta) je zaradi razlik v ceni prevozov priporočljivo primerjati cene prevoznikov med seboj (npr. Mobylines, Saremar,Corsica ferries). http://www.directferries.co.uk/livorno_bastia_ferry.htm
Priporočljivo je tudi direktno pripotovati iz Slovenije v Livorno, ker so kampi v okolici Livorna prezasedeni.
O Benetkah je bilo že toliko zapisanega, da je težko zapisati še kaj novega in svežega. Slovencem so tako dostopne, da se slovenska govorica sliši na vsakem koraku. Da ne govorimo o modni muhi: »Gremo v Benetke na kavo!«