oddaljenega Salzburga. Ob pravočasni rezervaciji vozovnice vas bo povraten let stal tudi le 50 € (čez poletje bo nižje cene težje dobiti). Prihod v Dublin je v poznih nočnih urah. Priporočamo dobro organizirano najetje taksija na letališču v Dublinu in ne Ryanairovega avtobusa (12 € po osebi), ker bo praviloma cenejši in prvi prihod v hotel enostavnejši.
Pogled na osrednjo O'Connell Street z znamenitim kopjem v ozadju
Po enem tednu otočkov, se po morski strani vračam nazaj proti izhodišču - Cancunu. Moja karta ima žal omejen rok trajanja (17dni) in sprememba datuma, žal, ni možna. Belize je majhna država s samo 250.000 prebivalci in bi z mojim tempom imel dovolj časa, da si jo ogledam v 14-ih dneh... Sicer pa je zelo blizu Gvatemala, z znamenitimi Majevskimi ruševinami pri Tikalu, pa Honduras je skoraj v dosegu roke... Zalogaj za prihodnjič!
Vsak večer z balkona opazujem kdo v soseski z obešenimi okraski in lučkami naznani dobrodošlico prihajajočim prazničnim dnem. Že res, da se ne moremo pohvaliti z mrzlimi dnevi in z meglico sape v ledenem jutru, pa tudi sneg Aten verjetno ne bo pobelil. Zato pa se osrčje mesta in znamenita Syntagma spremenita v reko tisočerih lučk.Ogromen vrtiljak, 40 metrov visoko božično drevo (baje najvišje v Evropi), božičkova soseska in umetno drsališče pričarajo praznično vzdušje velemesta, ki odšteva dneve do novega leta.
V Albertini, v središču Dunaja, je do 8. decembra 2008 na ogled impresivna razstava nizozemskega slikarja Vincenta Van Gogha.
Če ste ljubitelji impresionistov in še posebej Van Gogha, potem je za gotovo potrebno na Dunaj. V Albertini, v središču Dunaja, je imenitna razstava 170 njegovih risb in slik iz posameznih obdobij njegovega tragičnega življenja.
Vročinski val, ki smo ga letos preživljali v Grčiji je bil samo še večja vzpodbuda, da smo z velikim olajšanjem prečrtali vsak dan na koledarju, ki nas je pripeljal bližje k odhodu v Slovenijo. Naš izbor je bil iz Patrasa z ANEK line, dan in pol vetriča na trajektu, nato izkrcanje v hladnejših Benetkah. Konec julija je bil tako daleč, da smo komaj čakali, da iz iz žareče Glyfade zapeljemo proti Korintu. Izbrali smo pot mimo mednarodnega atenskega letališča E. Venizelos ter se priključili moderni avtocesti Attiki Odos(E 94). Cestnina znaša 2.70 evra. Res da na avtokarti ta izbrana pot zgleda daljša, vendar je mnogo bolj tekoča, kot vožnja po nacionalki. Obe pa se stečeta v isto avtocesto, ki vodi do Korinta.
Afrika je že nekaj časa za ljubitelje potovanj prava poslastica. Večina se odloči za klasičen ogled afriških držav, ki jih množično ponujajo turistične agencije. Hurgada, Sharm el Sheikh in križarjenje po Nilu v Egiptu, safari v Tuniziji in na Džerbi, redkeje Maroko in "urbana" Kenija.
Tokratni popotniški zapis je drugačen. Svoje bogate vtise je strnila profesorica Bojana Pukl, ki je tokrat bogati zbirki svojih eksotičnih popotovanj dodala Kenijo. Avtentično Kenijo, ki jo je doživela v organizaciji svetovnega popotnika Zvoneta Šeruge.
Ob obisku Nizozemske si nikakor ne smemo privoščiti zaobiti majhno ljubko vasico ob reki Zaan, imenovano Zaanse Schans. Najti jo, če potujete v lastni režiji, ni prav preprosto, čeprav vas bodo prepričevali, da so smerokazi vidno postavljeni. Vasica je od Amsterdama oddaljena nekaj čez 20 km v smeri severozahoda.
Tokrat nam je Pika poslala fotografijo posneto v prestižnem predmestju Aten, Glyfadi. V Sloveniji smo z grozo spremljali vso tragiko požarov v Grčiji, ki so pustošili predvsem po grškem polotoku Peloponezu. Zagorelo je tudi v bližini Aten. Na prvi fotografiji lahko občudujemo pogled na sinje Egejsko morje, na drugi pa sta dim in pepel prekrila nebo in onemogočila pogled nanj. Zaprta so ostala vsa okna in pospravljeno je bilo vse pohištvo iz teras in vrtov, saj je pepel neusmiljeno pokril vso površino.
Kakršenkoli obisk Egipta je zmeraj povezan s srečevanjem več kot 4000 let starih pomnikov bogate zgodovine egipčanskih kraljev - faraonov. Eno izmed takšnih ogleda vrednih mest je Luxor, kot mesto imenujejo danes. V starem Egiptu se je Luxor imenoval Tebe in je bilo glavno mesto novega kraljestva. Mesto je obsegalo Karnak in današnji Luxor. Vzhodni del mesta je bilo mesto živih, zahodni del pa nekropola preminulih vladarjev. Mesto se razteza ob Nilovi delti, ki zajema 7,5 % površine Egipta. Nil že od nekdaj predstavlja vir življenja, saj ob zelenem pasu, ki sega tudi do 60 km v notranjost, prebiva okoli 90 % Egipčanov. http://sl.wikipedia.org/wiki/Nil
Predvsem v avgustu, pa še tja do 28. septembra2008 je na ogledu na Dunaju enkratna razstava najmlajšega egipčanskega faraona Tutankamona. Zakaj je zapisano: predvsem v avgustu. Zato, ker ponujajo posebno akcijo znižanih vstopnic na polovico cene. v.
Ko tako poslušamo in prebiramo katere so najbolj opevane in zaželene pokrajine bližje ali malo manj bližje našim mejam, se na vrhu lestvice zagotovo znajdeta nam bližja Toskana v Italiji in bolj oddaljena francoska Provansa. Vse leto sta oblegani od trume turistov iz vsega sveta in večina med njimi poje obema hvalnice, pri čemer so turisti najboljši promotorji obeh pokrajin.